piątek, 29 lipca 2016

Niepotrzebne konta bankowe i karty - zrób porządek

Zaczynając nowy rok wielu z nas świadomie myśli o planach, które chcemy z bieżącym rokiem zrealizować. Często myślimy o porządkach w życiu codziennym, miłosnym, uporządkowaniu dokumentów, finansów oraz innych rzeczach, przy których poprzedni nieład może nam generować dodatkowe, zupełnie zbędne koszty.

Ilekroć przeglądamy swój portfel widzimy w nim bałagan, na którego widok zastanawiamy się od czego zacząć…

Karty kredytowe, lojalnościowe, kupony, rachunki lub inne niepotrzebne elementy jedynie zabierają nam miejsce w portfelu i powodują mętlik w głowie. Co w takiej sytuacji warto zrobić? Warto pozbyć się zbędnego balastu!

W przypadku, gdy uporamy się z najprostszymi przeszkodami, skupiamy się na swoich finansach. Niestety w wielu przypadkach jest to najtrudniejszy i najdłuższy moment naszej ścieżki związanej z początkiem istotnych zmian.

Za dużo kont osobistych i kart płatniczych

Zaczynamy analizować jakie ponosimy straty związane z prowadzeniem niepotrzebnych kart płatniczych/kredytowych, kont bankowych i decydujemy się na restrykcyjną metamorfozę. W wielu przypadkach udajemy się do samego banku, by uzyskać informację od kompetentnej osoby od czego warto zacząć. Głównie dowiadujemy się, że skoro nie korzystamy z danych kart, a generują one koszta to warto zacząć z nich korzystać. Nie ma się co dziwić, co innego może nam powiedzieć bankier? Oczywiście nie zawsze jest to dla nas korzystne rozwiązanie.

Niepotrzebne karty i konta bankowe
W wyniku wysokich opłat za samo prowadzenie konta lub prowizji naliczanych sukcesywnie wraz z korzystaniem z bankomatów świadomie przerzucamy się na korzystanie z bankowości elektronicznej. Jest to rozwiązanie na pewno tańsze, szybsze i wygodniejsze. Warto również zastanowić się nad możliwością zmiany konta w banku. Dostępne na stronie ranking-bankow.com.pl zestawienie najlepszych kont osobistych umożliwi nam wybór alternatywnej (lepszej i tańszej) oferty.




Dzięki telebankingu, czyli bankowości zdalnej, mamy szeroki dostęp do naszego konta, z którego w tym wypadku możemy korzystać 24 godziny na dobę. Dzięki bankowości elektronicznej mamy możliwość korzystać z naszego konta pasywnie (np. sprawdzać historię transakcji) lub aktywnie udzielać się w jego użytkowaniu (np. wykonywać przelewy) mając jedynie stały dostęp do internetu i urządzeń, na których możemy wykonać daną transakcję.

Bankowość internetowa

Z tytułu powyższych zalet jakie dostarczają nam bankowości internetowe w większej części decydujemy się nie. Nie da się ukryć, że bez bankomatów nasze życie uległo, by zmianie, między innymi, gdybyśmy spędzali kilka godzin w kolejce po wypłatę wyznaczonej gotówki, natomiast wprowadzono takie rozwiązania, które maksymalizują naszą możliwość pod kątem oszczędności czasu, a minimalizują przy tym koszty.

Nie każdą jednak osobę da się do tego przekonać. Osoby starsze, które mniej obcują urządzeniami mobilnymi lub stacjonarnymi najprościej mogą sobie nie poradzić z taką obsługą konta, pomimo wielu wyjaśnień jak to wykonać. Podobnie jest z osobami, które świadomie rezygnują z passy internetu, pomimo wielu zalet z tego tytułu.

Sama marka konta w banku jest na tyle wypromowana, że ponad 90% osób na świecie korzysta z usług banków. Możemy dzięki temu zaoszczędzić czas, mieć pełną kontrolę nad dochodami w bezpiecznym miejscu oraz kontrolować ich spadki i wzrosty.

Konta oszczędnościowe

Dla osób bardziej ambitnych powstały konta oszczędnościowe, lokaty oraz fundusze inwestycyjne, które generują nam przychody za pomocą odpowiednich działań, natomiast mogą również ulec sporym spadkom związanym ze spadkiem gospodarki i innymi czynnikami wpływającymi na poziom naszych finansów i finansów całej gospodarki.

Wykonanie prostych czynności, pozwalających nam na lepszą kontrolę “portfela” mamy szansę nie tylko się odnaleźć wśród finansów i niepotrzebnych wydatków, ale często też generować dalsze przychody, dzięki zapanowaniu nad chaosem, który zdecydowanie przejmuję tą silniejszą stronę. :-)

Autorem artykułu jest Szymon Gorlak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz